סל קניות (0)
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
תפריט ראשי
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
משלוח חינם לכל הארץ בכל הזמנה מעל 500 ₪ *לא כולל ריהוט

הליכון למבוגרים

כל מה שחשוב לדעת לפני שרוכשים הליכון למבוגרים


עבור מטופלים סיעודיים או שיקומיים, מבוגרים וקשישים, ובעלי מוגבלויות מסוגים שונים הנצרכים בשימוש בהליכון למבוגרים, מהווה ההליכון כלי עזר של ממש. הן מבחינה מהותית, הן מבחינת מנטלית וריגשית. הליכון למבוגרים מיועד לשימוש במצבים שאינם קיצוניים, ואינם מצריכים שימוש בכסא גלגלים בעבור המטופל. כך, יכול הליכון למבוגרים לשמש כלי עזר מדהים, המאפשר למטופל איכות חיים נהדרת, ואפשרות להתניידות נוחה ונעימה עבור כל הזקוק לכך, מבלי לוותר על עצמאותו או על השימוש ברגליו. 


מבחינת סוגים של הליכון למבוגרים, ישנם מספר סוגים רב, המאפיין מנעד רחב של פרמטרים. כך למשל, שוני פיזי (למשל הליכונים הקרואים רולטור 3 גלגלים או רולטור 4 גלגלים שלהם שלושה וארבעה גלגלים בהתאמה). ישנו גם הליכון המותאם לכבדי משקל (אלו מתאימים עד למשקל של 297 ק”ג), למשתמשים גבוהים או נמוכים במיוחד בעלי תו תקן של השוק האירופאי המשותף. וכן, שוני בצרכים, כמו למשל הליכון למבוגרים הנועד לשימוש ביתי בלבד אל מול הליכון למבוגרים הנועד למנעד רחב של שימושים. המשותף לכל סוג של הליכון למבוגרים הוא הדרך לאפשר חופש אמיתי בעבור האדם העושה שימוש בהליכון, מבחינת תנועתו, תפקודו היום יומי, וכמובן הנאה מביטחון ומעצמאות, ואיכות חיים מצוינת. 

תוכן עניינים

להלן רשימת המוצרים

רולטור קל משקל מתקפל פעמיים Walk KIng 2 Fold Rollator
מבצעמשלוח
חינם

רולטור קל משקל מתקפל פעמיים Walk KIng 2 Fold Rollator

המחיר המקורי היה: ₪1,190.המחיר הנוכחי הוא: ₪990.

יש לכם שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 03-9792502

  מתי נכון לרכוש הליכון למבוגרים?

  מאחר ששימוש בהליכון למבוגרים מהווה סוג של מצב ביניים, שכן מדובר במצב שהוא בין סטנדרטי- יכולת תנועה רגילה, לבין הצורך לעשות שימוש בכסא גלגלים. מצב הביניים הוא כאמור, צורך בעזרה וסיוע בתנועה, איטית או מהירה, בבית או במשרד, וכדומה, ככל שתהיה. במצבים מעין אלו ואחרים, מתעורר הצורך בחשיבה האם ישנו צורך אמיתי ברכישה או השכרה של הליכון למבוגרים, או שמא טרם הגיע הזמן? על מנת להבין בצורה המיטבית ביותר האם נכון לנו לשכור או לרכוש כעת הליכון למבוגרים, נאות ונכון להיוועד לפרמטרים המוצגים להלן.

  בדיקת יציבות

  נקודה אחת לבדיקה היא תחושת היציבות של המטופל או האדם המיועד לכך. האם לאותו אדם חווה מצבים של חוסר יציבות? לאורך כמה זמן? ובאילו סיטואציות? באשר לשאלה זו, יש להיוועד לשאלה האם מתעוררת בעיתיות כלשהי, בבית או מחוצה לו, עבור אותו אדם, בבחינה זו. וכן האם יש בחוסר יציבות זה לשבש את חייו באופן מהותי.

  בדיקת יכולת תנועה

  שנית, יש להיוועד ליכולת התנועה של אותו אדם. האם ישנו צורך במקל הליכה, אם כן- האם נוח לאותו אדם לעשות שימוש במקל ההליכה. אם השימוש  במקל הליכה אכן אינו נוח, האם הדבר נובע מסיבתיות מסוימת? מהטיה משמעותית לצד אחד ספציפי בגוף שזקוק לסיוע, או שלאו. אם שאלה זו נענית נכונה, בהחלט ישנו מקום לשימוש בהליכון למבוגרים.

  בדיקת הימנעות ממפגשים

  ושלישית, יש להיוועד לשאלה האם ישנו צורך, תחושה או מניעה מצד אותו אדם לנסות ולהתחמק מביצוע פעולות מסוימות. בכך עומד גם הצורך להשתתף בסיטואציות מסוימות, חברתיות או משפחתיות, מתוך חוסר רצון להטריח. או  שמא, ישנה מניעה לעשות אי אילו פעולות מחוץ לבית הדורשות תנועה מיוחדת או שונה, אשר מצריכה מאותו אדם מאמץ שונה וגבוה ומגדר הרגיל בעבורו. כמובן שנסיבה זו בהחלט יכולה להיות מספקת על מנת לעשות שימוש בהליכון למבוגרים.

  אם אחת או יותר מהשאלות הנ”ל אכן נענתה נכונה, או אפילו בחציה, יש להבין מכך שככל הנראה, ישנו צורך בשימוש בהליכון למבוגרים. או במצב המינימלי ביותר, אם אין צורך, בוודאות שימוש זה בהליכון למבוגרים יקל משמעותית ואף ישפר משמעותית את איכות חייו של אותו אדם, ואף, “יחזיר לו את חייו”, כפי שהכיר אותם טרם המגבלה.

  שימושים ותפקודים

  הליכון למבוגרים מורכב מגלגלים, שניים, שלושה או ארבעה גלגלים, בהתאמה לדרישות וצרכי המטופל או האדם המיועד לשימוש בו. באמצעות השימוש בהליכון, ניתן לשלוט על מהירות ההליכה, ואופן ההליכה. חלק מההליכונים מורכבים גם ממושב, אשר מאפשר לאדם המשתמש בו, מעבר לסיוע בהליכה, גם להתיישב למנוחה במקרה הצורך. כך, יכול האדם גם להסתייע בכלי עזר להליכה ראויה וטובה, וגם לבצע עצירות מנוחה יזומות אם ירגיש צורך בכך. בצורה הזו, נשמרת עצמאות המשתמש בצורה המיטבית ביותר, וישנו מיקסום של ביטחון ואיכות חיים בעבור המשתמש. באמצעות השימוש בהליכון יכול המשתמש לשמור על שיווי משקל בהליכותו, וכך ליצור בעבורו נוחות מירבית ניהול חייו בצורה נעימה, ונוחה, ללא כל מניעות. זאת ייאמר במיוחד לזכות השילוב בין תנועה לבין מנוחה, שילוב אשר מאפשר עבור המשתמש הנאה צרופה וטובה במעשיו במהלך היום יום.

  מבחר התפקודים של הליכון למבוגרים קשור גם כן לבחירה בסוג ההליכון המותאם למשתמש. מצד אחד, יכול משתמש מסוים לבחור בהליכון למבוגרים מסוג רולטור, למשל, אשר מאפשר את מגוון הפונקציות הרחב ביותר מבין ההליכונים. בין היתר, שימושים של סל קניות, ישיבה ומנוחה, וכמובן הליכה במגוון סוגים של מהירויות ואופנים. מצד שני, ישנם משתמשים שיעדיפו הליכון למבוגרים מהסוג הפשוט ביותר. בין אלו נמנים סוגי ההליכונים הפשוטים יותר, דו גלגליים או דומה לכך, ולרוב יהיו קומקפטיים ומתקפלים. סוג זה מתאים למשל למי שאיננו חש צורך עז ורחב בשימוש בהליכון למבוגרים, ומחפש פתרון זמני, פתרון ביניים או פתרון קליל יותר.

  מה המחירים של הליכון למבוגרים?

  מבחינת עלויות ומחירים, כיום רכישה של הליכון למבוגרים מסוג רולטור 4 גלגלים מותאמת ממש בעבור כל כיס. כך למשל, על מנת לרכוש רולטור 4 גלגלים, ניתן אף מתקציבים נמוכים של 500 שקלים ואילך. וכמובן, עד לתקציבים גבוהים הרבה יותר, המגיעים גם עד 3,000 וא, 4,000 ש”ח. המשתמש, יבחר את ההליכון המתאים לו, בהתאמה לצרכיו מצד אחד, כמו למשל משך הזמן הדרוש לו בשימוש, וכמובן בהתחשב באותם פרמטרים של תקציב. רק על מנת לסבר את האוזן, כיום אלו לא צריכים לבוא על חשבון אלו כלל וכלל, וכל בחירה תאפשר את איכות החיים הטובה ביותר בעבור המשתמש.

  כיצד נבחר הליכון למבוגרים המתאים לנו ביותר?

  כאשר אנו מבינים כי רכישה או השכרה של הליכון למבוגרים יכולה להועיל רבות בעבור המשתמש, הדבר הראשון שיש לעשות לאחר בחינת הצרכים כאמור לעיל, היא התייעצות עם גורמים רפואיים. סביר להניח, שהמשתמש זה מכבר מצוי במעקב רפואי או פיזיותרפיסטי. על כן, טרם הרכישה או ההשכרה של הליכון למבוגרים, יש להיוועץ באותם גורמים רפואיים, ולהיות קשובים לאבחנתם.

  בהנחה שהאבחנה אכן מאששת את הצורך, ניתן לעבור לדבר הבא והוא התאמה של הליכון למבוגרים המבוקש מבחינת מידות, וכן מבחינה פיזית בעבור המשתמש. בדיקה זו היא חלק בלתי נפרד מהתהליך, שכן אותו משתמש אמור לעשות שימוש בהליכון לתדירות מינימלית של שימוש יומי, ובאופן המקסימלי גם שימוש יומיומי, ועל כן- הליכון למבוגרים מוכרח להיות מותאם פיזית ומידתית למשתמש. זאת, על מנת ליצור בעבורו את חווית המשתמש הטובה, הנאותה והנעימה ביותר.

  בחירה בחברה מוכרת

  מאחר שמדובר ברכישה (או השכרה) של כלי עזר חשוב מנשוא, אשר ישמש ומשמש את המשתמש בצורה תדירה וחיונית מאד, ההמלצה היא כמובן לעשות זאת מול חברה מנוסה ומקצועית. וכן, כזו בעלת שירות לקוחות מהמעלה הראשונה. שכן, בכל צורך אשר מתעורר או יתעורר בעתיד, תהיה כתובת נגישה לפניות, שתקל עלינו את השימוש, תרתי משמע, בהליכון למבוגרים.

  ככל שאנשים הולכים והופכים למבוגרים יותר, כך הם נאלצים להתמודד עם יותר מורכבויות. המורכבויות האלו באות לידי ביטוי במגוון מצבים כמו מצבי בדידות, מצבי חולשה, מצבים בריאותיים חדשים ולא תמיד נעימים ועוד. היות והגיל המבוגר מביא איתו כל מיני שינויים, יש צורך במציאת פתרונות שיוכלו לעזור לאותם אנשים להמשיך לחיות חיים תקינים ושגרתיים ככל שניתן, יחד עם אמצעים וכלים שעומדים לרשותם ויכולים לשפר את חייהם בצורה משמעותית. עם הליכון למבוגרים ניתן לשפר כמה דברים חשובים בחייהם החדשים של אותם אנשים, אז בואו נבין איך בדיוק זה עובד.

  מהו הליכון למבוגרים?

  הליכון למבוגרים הוא למעשה כלי עזר סיעודי שנותן תמיכה לאנשים מבוגרים שאינם מסוגלים ללכת בכוחות עצמם, וזקוקים לתמיכה לאורך כל זמן ההליכה. הליכון למבוגרים יכול להגיע בשלל צורות עליהן עוד נפרט בהמשך, אולם המטרה של כל הדגמים גם יחד היא משותפת – לסייע למבוגרים להיתמך בידיות חזקות ויציבות שמחוברות אל רגליים תומכות, וללכת ממקום למקום בלי שום חשש.

  הליכון למבוגרים הוא כלי עזר שנמצא בשוק הציוד הסיעודי כבר במשך שנים רבות, אולם ככל שהשנים חולפות הוא משתכלל עוד ועוד. באופן הזה, ניתן לשדרג את חווית ההליכה בתמיכת ההליכון, ולאפשר לאלפי מבוגרים ברחבי הארץ בפרט והעולם בכלל להנות מהליכה עצמאית.

  מה אפשר לעשות באמצעות הליכון למבוגרים?

  היות והליכון למבוגרים נותן להם תמיכה מלאה בזמן ההליכה, ניתן להשתמש בו כדי להגיע מכל מקום אל כל מקום. לצורך הדוגמה, ההליכון יכול לשמש להליכה בין הסלון לחדר השירותים, בין הבית לבין הרכב שמחנה בחניון, וכמובן להיעזר בו כדי לקיים טיולי הליכה קצרים או ארוכים בפארק, בגינה או לבית הקפה הסמוך.

  ההשפעות הפיזיולוגיות של הליכון למבוגרים

  מעבר לעצם העובדה שהליכון למבוגרים מעניק תמיכה של 360 מעלות בזמן צעדי ההליכה של המבוגרים, יש לו משמעות אדירה בכל הנוגע לשמירה על פעילות הגוף שלהם. ככל שאנשים הולכים והופכים למבוגרים יותר, כך הם בהתאם הולכים והופכים לפעילים פחות. ברגע שהם נמנעים מפעילויות שונות, קלות ופשוטות ככל שיהיו, הם עלולים לגרום לגוף שלהם להתנוון, ובהתאם עלולות להיות לכך השלכות כמו פגיעה בזרימת הדם, הופעת פצעי לחץ ועוד.

  ברגע שאותם מבוגרים יכולים להיתמך בהליכון למבוגרים לצורך תזוזה כמו הליכה או אפילו עמידה במקום, הם דואגים לכך שהגוף שלהם ישמור על פעילות אקטיבית, מינימלית ככל שתהיה, ובהתאם המערכות השונות בו יפעלו בצורה תקינה.

  ההשפעות הנפשיות של הליכון למבוגרים

  כמובן שלצד ההשפעות הפיזיות של הליכון למבוגרים, קיימות לו גם לא מעט השפעות רגשיות ונפשיות. ברגע שאותם מבוגרים לא מסוגלים להתנייד בכוחות עצמם, הם עלולים לשקוע במחשבות קשות על עצמם, על הגיל המבוגר שלהם, על השינויים שהגוף שלהם עובר, ועל המצבים השונים והחדשים שאיתם הם נאלצים להתמודד כעת. מכאן עלולים להתפתח מצבים קשים של דכאון ועצבות גדולים בקרב המבוגרים, דבר שבהחלט לא מוסיף למצבם הנתון.

  ברגע שאותם מבוגרים יכולים להתנייד בעזרת הליכון למבוגרים ולשמור על מידה מסוימת של עצמאות, הם יכולים לאפשר לעצמם לצאת מחוץ לבית ולהתאוורר, ולהמשיך לבצע פעולות יום יומיות בדיוק כפי שהם היו רגילים עד אותו הרגע. בצורה הזו ניתן לשמר את שמחת החיים שלהם, ולאפשר להם להנות מחוויות שונות בכל יום מחדש.

  האם הליכון למבוגרים יכול להתאים לאוכלוסיות נוספות?

  חשוב לציין שלצד העובדה שההליכון משמש אנשים מבוגרים לצרכי הליכה או עמידה, הוא גם יכול לשמש אוכלוסיות נוספות כמו אוכלוסיות של צעירים שמתמודדים עם פגיעה בעקבות מחלה או תאונה, אנשים חולים שמחלתם משפיעה על התפקוד הגופני שלהם ועוד.

  הכירו את כל הסוגים השונים של הליכון למבוגרים

  היום קיימים לא מעט דגמים של הליכון למבוגרים, כאשר ניתן להתאים כל אחד מהם למבוגר או המבוגרת בהתאם לצרכים שלהם. היות וכל איש או אישה מביאים איתם צרכים אחרים ומאפיינים אחרים, ניתן להתאים להם הליכון למבוגרים שיהלום את אותם צרכים ומאפיינים. כעת נכיר לכם כמה סוגים שונים של הליכון למבוגרים כדי שתוכלו להתרשם גם בעצמכם מהמבחר.

  הליכוני אמות

  הליכוני אמות הם הליכונים שנותנים תמיכה לא רק לכפות הידיים אלא גם לאמות. אנשים רבים מעדיפים להשעין את מרבית משקל גופם על ההליכון לא רק באמצעות כפות הידיים אלא באמצעות הישענות מלאה שמתחילה מכף היד ומסתיימת במרפק, כך שמתאפשרת להם תחושת נוחות מקסימלית בזמן ההליכה ממקום למקום.

  הליכונים אלו יכולים להגיע בשלל דגמים וסוגים, כאשר הבולטים מביניהם הם הליכוני אמות חשמליים, הליכוני אמות עם סלסלת אחסון, הליכוני אמות עם מגש אישי להנחת חפצים ועוד.

  רולטורים

  הרולטורים הם הדור הבא של הליכון למבוגרים. מדובר כאן על הליכונים מתקדמים במיוחד, שמספקים יציבה מושלמת בזמן ההליכה ומשלבים גם אלמנטים שיכולים לתת מענה גם לצרכים נוספים מלבד ההליכה ממקום למקום. חלק מדגמי הרולטורים מגיעים עם 3 גלגלים ואילו חלקם עם 4 גלגלים, אך מה שבטוח הוא שהם מספקים תמיכה מלאה לכל מי שמשתמשים בהם.

  מה שמיוחד ברולטורים הוא היכולת שלהם לשאת משקל כבד, כך שגם מבוגרים כבדי משקל יכולים להיתמך בהם בקלות. בחלק מדגמי הרולטורים ניתן למצוא מושבים שמחוברים אליהם וניתן להיעזר בהם למנוחה קצרה בזמן ההליכה ממקום למקום, רולטורים עם סלסלאות אחסון שניתן להניח בהן את החפצים במקום לשאת אותם על הגב, רולטורים עם שמשיות לימי הקיץ החמים, ואפילו רולטורים עם ידיות בלימה שניתן להסתייע בהן בזמן ההליכה. מדובר כאן על הליכון למבוגרים מהסוג המתקדם ביותר.

  הליכונים שיקומיים

  הליכונים שיקומיים מתאימים גם למבוגרים שעוברים תהליך שיקום, אך גם למבוגרים שמעדיפים להיעזר בהליכון שיש בו את כל אפשרויות התמיכה השונות. הליכונים שיקומיים מתאפיינים בהמון ידיות אחיזה בכל מיני איזורים שונים, בתמיכה באמות וכן במושב שניתן להיעזר בו לרגעים של מנוחה, והמטרה שלהם היא לאפשר תמיכה מקסימלית עבור כל מי שמשתמש או משתמשת בהם. 

  הליכונים מתקפלים

  הליכונים מתקפלים הם הליכונים בסיסיים ופשוטים יחסית, שיש להם את היכולת להתקפל ולא לתפוס מקום מיותר בחלל כאשר אין בהם שימוש. הליכונים אלו נכנסים בקלות לכל רכב, ויכולים לשמש את המבוגרים בכל מקום.

  כיצד לבחור הליכון למבוגרים שהכי מתאים לכם באופן אישי?

  היות וקיימים לא מעט סוגים של הליכון למבוגרים כפי שאתם רואים גם בעצמכם, חשוב לבחור אותם בצורה מדויקת שתתאים לכם. הבחירה צריכה לקחת בחשבון מגוון מאפיינים שאותם נפרט בפניכם כעת:

  גובה

  הגובה של מי שמשתמש בהליכון למבוגרים הוא קריטי לבחירה. קיימים הליכונים שניתן לכוון אותם בצורה דינאמית על פי גובה המשתמש, אולם קיימים לצידם גם הליכונים שמגיעים בגובה אחיד שלא בטוח יתאים לכולם. אם הגובה שלכם הוא נמוך או גבוה יותר מהרגיל, מומלץ לבחור בהליכון שרלוונטי אליו.

  משקל

  חלק מההליכונים יכולים לשאת משקלים גדולים במיוחד של כ-150 קילוגרם, אולם חלקם מגיעים עם מגבלה קצת יותר נמוכה מזו לנשיאת משקלים כבדים. המשקל של המשתמש גם הוא מהווה קריטריון מכריע בבחירת הליכון למבוגרים, ולכן מומלץ לבדוק את העניין מראש על מנת לא להיתקל בהפתעות לאורך השימוש בפועל.

  תקציב

  לצד דגמים של הליכון למבוגרים שמביאים איתם מחירים נמוכים יחסית, קיימים גם הליכונים באלפי שקלים כפי שנראה כאן ממש בקרוב. אם אתם מגיעים עם תקציב מוגבל לרכישת הליכון למבוגרים, כדאי שתדעו שמספר האפשרויות שלכם יצטמצם משמעותית, אך אין זה אומר שלא תוכלו למצוא את מבוקשכם. אל דאגה, יש מספיק אפשרויות ומגוון גדול של מחירים כך שתוכלו למצוא את מה שמתאים לכם.

  מצב רפואי

  למצב הרפואי יש חשיבות עליונה בבחירת הליכון למבוגרים. מצבים רפואיים מורכבים יותר יוכלו להוביל אל עבר בחירת הליכון למבוגרים מדגם מתקדם יותר, לעומת מצבים רפואיים קלים ופשוטים יחסית שיוכלו להסתפק גם בהליכונים פשוטים עם יכולות בסיסיות. מומלץ לקחת בחשבון את המצב הרפואי בטרם בחירת ההליכון.

  ייעוץ מטעם אנשי מקצוע

  בחירת הליכון למבוגרים יכולה להיות מותאמת לכם באופן אישי על ידי אנשי מקצוע. אם תבחרו להגיע ולרכוש הליכון למבוגרים בחנות עצמה, תוכלו לקבל ייעוץ מטעם מוכרי החנות שידעו לספק לכם את ההתאמה המושלמת ביניכם לבין ההליכון.

  בחירת הליכון למבוגרים אצל פולקו

  אנחנו בפולקו עובדים ועומלים רבות על מנת להביא בפניכם את ההליכונים הטובים ביותר בשוק, הן מבחינת איכות, הן מבחינת מקצועיות והן מבחינת מחירים אטרקטיביים. פנו אלינו עוד היום ונשמח להעניק לכם שירות עד לבחירת הליכון למבוגרים שיתאים לכם בול.

  שאלות נפוצות

  • ניתן לשלם בכרטיס אשראי דרך האתר עד 36 תשלומים ללא ריבית

   

  • ניתן לשלם בכרטיס אשראי בטלפון עד 36 תשלומים ללא ריבית

   

  • ניתן לשלם באולם התצוגה בכרטיס אשראי עד 36 תשלומים ללא ריבית, במזומן ואפילו בצ’ק

  באמצעות שליח עד פתח הבית!

  תוך 4 ימי עסקים

  דלג לתוכן
  הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.