משלוחים חינם מעל 500 ש"ח

אין מוצרים בסל הקניות.

משלוחים חינם מעל 500 ש"ח

הליכון למבוגרים

כל מה שחשוב לדעת לפני שרוכשים הליכון למבוגרים


עבור מטופלים סיעודיים או שיקומיים, מבוגרים וקשישים, ובעלי מוגבלויות מסוגים שונים הנצרכים בשימוש בהליכון למבוגרים, מהווה ההליכון כלי עזר של ממש. הן מבחינה מהותית, הן מבחינת מנטלית וריגשית. הליכון למבוגרים מיועד לשימוש במצבים שאינם קיצוניים, ואינם מצריכים שימוש בכסא גלגלים בעבור המטופל. כך, יכול הליכון למבוגרים לשמש כלי עזר מדהים, המאפשר למטופל איכות חיים נהדרת, ואפשרות להתניידות נוחה ונעימה עבור כל הזקוק לכך, מבלי לוותר על עצמאותו או על השימוש ברגליו. 


מבחינת סוגים של הליכון למבוגרים, ישנם מספר סוגים רב, המאפיין מנעד רחב של פרמטרים. כך למשל, שוני פיזי (למשל הליכונים הקרואים רולטור 3 גלגלים או רולטור 4 גלגלים שלהם שלושה וארבעה גלגלים בהתאמה). ישנו גם הליכון המותאם לכבדי משקל (אלו מתאימים עד למשקל של 297 ק”ג), למשתמשים גבוהים או נמוכים במיוחד בעלי תו תקן של השוק האירופאי המשותף. וכן, שוני בצרכים, כמו למשל הליכון למבוגרים הנועד לשימוש ביתי בלבד אל מול הליכון למבוגרים הנועד למנעד רחב של שימושים. המשותף לכל סוג של הליכון למבוגרים הוא הדרך לאפשר חופש אמיתי בעבור האדם העושה שימוש בהליכון, מבחינת תנועתו, תפקודו היום יומי, וכמובן הנאה מביטחון ומעצמאות, ואיכות חיים מצוינת. 

תוכן עניינים

יש לכם שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 03-9792502

  מתי נכון לרכוש הליכון למבוגרים?


  מאחר ששימוש בהליכון למבוגרים מהווה סוג של מצב ביניים, שכן מדובר במצב שהוא בין סטנדרטי- יכולת תנועה רגילה, לבין הצורך לעשות שימוש בכסא גלגלים. מצב הביניים הוא כאמור, צורך בעזרה וסיוע בתנועה, איטית או מהירה, בבית או במשרד, וכדומה, ככל שתהיה. במצבים מעין אלו ואחרים, מתעורר הצורך בחשיבה האם ישנו צורך אמיתי ברכישה או השכרה של הליכון למבוגרים, או שמא טרם הגיע הזמן? על מנת להבין בצורה המיטבית ביותר האם נכון לנו לשכור או לרכוש כעת הליכון למבוגרים, נאות ונכון להיוועד לפרמטרים המוצגים להלן.


  נקודה אחת לבדיקה היא תחושת היציבות של המטופל או האדם המיועד לכך. האם לאותו אדם חווה מצבים של חוסר יציבות? לאורך כמה זמן? ובאילו סיטואציות? באשר לשאלה זו, יש להיוועד לשאלה האם מתעוררת בעיתיות כלשהי, בבית או מחוצה לו, עבור אותו אדם, בבחינה זו. וכן האם יש בחוסר יציבות זה לשבש את חייו באופן מהותי.


  שנית, יש להיוועד ליכולת התנועה של אותו אדם. האם ישנו צורך במקל הליכה, אם כן- האם נוח לאותו אדם לעשות שימוש במקל ההליכה. אם השימוש  במקל הליכה אכן אינו נוח, האם הדבר נובע מסיבתיות מסוימת? מהטיה משמעותית לצד אחד ספציפי בגוף שזקוק לסיוע, או שלאו. אם שאלה זו נענית נכונה, בהחלט ישנו מקום לשימוש בהליכון למבוגרים.


  ושלישית, יש להיוועד לשאלה האם ישנו צורך, תחושה או מניעה מצד אותו אדם לנסות ולהתחמק מביצע פעולות מסוימות. בכך עומד גם הצורך להשתתף בסיטואציות מסוימות, חברתיות או משפחתיות, מתוך חוסר רצון להטריח. או  שמא, ישנה מניעה לעשות אי אילו פעולות מחוץ לבית הדורשות תנועה מיוחדת או שונה, אשר מצריכה מאותו אדם מאמץ שונה וגבוה ומגדר הרגיל בעבורו. כמובן שנסיבה זו בהחלט יכולה להיות מספקת על מנת לעשות שימוש בהליכון למבוגרים.


  אם אחת או יותר מהשאלות הנ”ל אכן נענתה נכונה, או אפילו בחציה, יש להבין מכך שככל הנראה, ישנו צורך בשימוש בהליכון למבוגרים. או במצב המינימלי ביותר, אם אין צורך, בוודאות שימוש זה בהליכון למבוגרים יקל משמעותית ואף ישפר משמעותית את איכות חייו של אותו אדם, ואף, “יחזיר לו את חייו”, כפי שהכיר אותם טרם המגבלה.


  הליכון למבוגרים, שימושים ותפקודים 


  הליכון למבוגרים מורכב מגלגלים, שניים, שלושה או ארבעה גלגלים, בהתאמה לדרישות וצרכי המטופל או האדם המיועד לשימוש בו. באמצעות השימוש בהליכון, ניתן לשלוט על מהירות ההליכה, ואופן ההליכה. חלק מההליכונים מורכבים גם ממושב, אשר מאפשר לאדם המשתמש בו, מעבר לסיוע בהליכה, גם להתיישב למנוחה במקרה הצורך. כך, יכול האדם גם להסתייע בכלי עזר להליכה ראויה וטובה, וגם לבצע עצירות מנוחה יזומות אם ירגיש צורך בכך. בצורה הזו, נשמרת עצמאות המשתמש בצורה המיטבית ביותר, וישנו מיקסום של ביטחון ואיכות חיים בעבור המשתמש. באמצעות השימוש בהליכון יכול המשתמש לשמור על שיווי משקל בהליכותו, וכך ליצור בעבורו נוחות מירבית ניהול חייו בצורה נעימה, ונוחה, ללא כל מניעות. זאת ייאמר במיוחד לזכות השילוב בין תנועה לבין מנוחה, שילוב אשר מאפשר עבור המשתמש הנאה צרופה וטובה במעשיו במהלך היום יום.


  מבחר התפקודים של הליכון למבוגרים קשור גם כן לבחירה בסוג ההליכון המותאם למשתמש. מצד אחד, יכול משתמש מסוים לבחור בהליכון למבוגרים מסוג רולטור, למשל, אשר מאפשר את מגוון הפונקציות הרחב ביותר מבין ההליכונים. בין היתר, שימושים של סל קניות, ישיבה ומנוחה, וכמובן הליכה במגוון סוגים של מהירויות ואופנים. מצד שני, ישנם משתמשים שיעדיפו הליכון למבוגרים מהסוג הפשוט ביותר. בין אלו נמנים סוגי ההליכונים הפשוטים יותר, דו גלגליים או דומה לכך, ולרוב יהיו קומקפטיים ומתקפלים. סוג זה מתאים למשל למי שאיננו חש צורך עז ורחב בשימוש בהליכון למבוגרים, ומחפש פתרון זמני, פתרון ביניים או פתרון קליל יותר. 


  מבחינת עלויות ומחירים, כיום רכישה של הליכון למבוגרים מסוג רולטור 4 גלגלים מותאמת ממש בעבור כל כיס. כך למשל, על מנת לרכוש רולטור 4 גלגלים, ניתן אף מתקציבים נמוכים של 500 שקלים ואילך. וכמובן, עד לתקציבים גבוהים הרבה יותר, המגיעים גם עד 3,000 וא, 4,000 ש”ח. המשתמש, יבחר את ההליכון המתאים לו, בהתאמה לצרכיו מצד אחד, כמו למשל משך הזמן הדרוש לו בשימוש, וכמובן בהתחשב באותם פרמטרים של תקציב. רק על מנת לסבר את האוזן, כיום אלו לא צריכים לבוא על חשבון אלו כלל וכלל, וכל בחירה תאפשר את איכות החיים הטובה ביותר בעבור המשתמש.


  כיצד נבחר הליכון למבוגרים המתאים לנו ביותר?


  כאשר אנו מבינים כי רכישה או השכרה של הליכון למבוגרים יכולה להועיל רבות בעבור המשתמש, הדבר הראשון שיש לעשות לאחר בחינת הצרכים כאמור לעיל, היא התייעצות עם גורמים רפואיים. סביר להניח, שהמשתמש זה מכבר מצוי במעקב רפואי או פיזיותרפיסטי. על כן, טרם הרכישה או ההשכרה של הליכון למבוגרים, יש להיוועץ באותם גורמים רפואיים, ולהיות קשובים לאבחנתם. 


  בהנחה שהאבחנה אכן מאששת את הצורך, ניתן לעבור לדבר הבא והוא התאמה של הליכון למבוגרים המבוקש מבחינת מידות, וכן מבחינה פיזית בעבור המשתמש. בדיקה זו היא חלק בלתי נפרד מהתהליך, שכן אותו משתמש אמור לעשות שימוש בהליכון לתדירות מינימלית של שימוש יומי, ובאופן המקסימלי גם שימוש יומיומי, ועל כן- הליכון למבוגרים מוכרח להיות מותאם פיזית ומידתית למשתמש. זאת, על מנת ליצור בעבורו את חווית המשתמש הטובה, הנאותה והנעימה ביותר.


  מאחר שמדובר ברכישה (או השכרה) של כלי עזר חשוב מנשוא, אשר ישמש ומשמש את המשתמש בצורה תדירה וחיונת מאד, ההמלצה היא כמובן לעשות זאת מול חברה מנוסה ומקצועית. וכן, כזו בעלת שירות לקוחות מהמעלה הראשונה. שכן, בכל צורך אשר מתעורר או יתעורר בעתיד, תהיה כתובת נגישה לפניות, שתקל עלינו את השימוש, תרתי משמע, בהליכון למבוגרים.

  שאלות נפוצות

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
  דלג לתוכן
  הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.