סל קניות (0)
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
תפריט ראשי
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
משלוח חינם לכל הארץ בכל הזמנה מעל 500 ₪ *לא כולל ריהוט

מנוף סיעודי

מנוף סיעודי – כל מה שחשוב לדעת לפני שרוכשים


כאשר מגיע מצב בו מתעורר צורך בשימוש במנוף סיעודי עבור מצבים סיעודיים או שיקומיים, ישנה תחושה, בעיקר עבור המטופל וכן עבור משפחתו, שאיכות החיים נפגעת משמעותית ושזהו עידן שמשנה את כל מה שהכרנו עד עכשיו. ואולם, כאשר יודעים מה לעשות על מנת להנעים את המצב החדש בעבור המטופל, ולגרום לו לחוש תחושות טובות ונינוחות, תחושות של בית, ניתן לראות את המצב החדש באור אחר לחלוטין. ובייחוד- להרגיש אותו אחרת. כך למשל, רכישה או שימוש במנוף סיעודי בעבור מטופל סיעודי או שיקומי, יכול שיעשו את ההבדל הדק, אך הכה משמעותי, בין איכותי חיים ירודה לבין איכות חיים נעימה וטובה. 
 

 

חשוב שהמטופל ירגיש בבית

חשוב להבין, בטיפול במצבים מעין אלו, כי המטופל הסיעודי או השיקומי, שבדרך כלל גם יהיה קרוב משפחה קרוב ואף קרוב מאד, זקוק בעיקר לתמיכה מנטלית ולתחושה שהוא עדיין שולט בגורלו. התחושה של איבוד השליטה והעצמאות היא הקשה ביותר בעבור אלו האחרונים, ולכן עלינו לדאוג בעבורם למצב נוח מקסימלי ככל האפשר. באמצעות רכישה או שימוש במנוף סיעודי כאמור, אנו מאפשרים למטופל לחוש כי אף על פי שהוא עושה שימוש בעזרים חיצוניים, כוחו במותניו והעצמאות והשליטה עוד בידיו. וכתוצאה מכך, יוכל המטופל להרגיש בבית כמה שרק אפשר, למרות המצב.

 

רכישת מנוף סיעודי היא משמעותית מאוד


קריטריונים אלו ועוד רבים אחרים הם שמהווים את הקרקע הפורייה למשמעות רכישה או שימוש במנוף סיעודי בעבור מטופלים סיעודיים או שיקומיים. חשיבותו הרבה של מנוף סיעודי בחייו של המטופל תהיה רבה ממש כמו הקריטריונים הרבים לשימוש באמצעות מנוף זה, פרמטרים שיכולים בהחלט להוות שינוי חיים משמעותי בעבור המטופל, בחיי היום יום. וזאת על מנת לאפשר למטופל (וכן למטפלים בו) את תחושת האפקטיביות המירבית והמיטבית ביותר. התוצאה היא נהדרת- איכות חיים, חיים טובים ונעימים יותר, נוחות מקסימלית ואפשרות טיפול טובה ככל האפשר במטופל הסיעודי או השיקומי.

תוכן עניינים

יש לכם שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 03-9792502

  מהו מנוף לחולה סיעודי?


  בקצרה ולעניין – מנוף סיעודי הוא מתקן עזר עבור מטופלים סיעודיים או שיקומיים הנועד להרמת חולים ומעניק עבורם סיוע בתנועה. מנוף סיעודי להרמת מטופלים סיעודיים או שיקומיים הוא אמצעי טכנולוגי, המסייע בהעברת המטופלים בצורה בטוחה ומהירה, באמצעות מושב דמוי ערסל.  מנוף סיעודי מהווה עזר משמעותי בעבור המטפלים, מסייע להרים אותם ולהעבירם ממקום למקום, ללא מאמץ רווי או משמעותי, ובנוחות מקסימלית. באמצעות השימוש במנוף סיעודי המטפלים אינם צריכים לעשות שימוש בכוח רב. בצורה הזו אין צורך בגיוס כוח אדם מיוחד היכול להרים או לסחוב משקל מסוים, אלא ניתן לייתר את הפרמטר הזה באיתור כוח אדם מתאים. בנוסף לכך, וכאמור, עבור המטופלים עצמם ישנה תחושה של עצמאות ביחס למצב בו הם תלויים באדם אחר, שסוחב אותם בעצמו.


  ראוי וחשוב לציון כי משרד הבריאות משתתף במימון מנוף סיעודי עבור מטופלים סיעודיים או שיקומיים. ולכן, בחירה ברכישה של מנוף סיעודי כלל וכלל לא אמורה להיות יקרה מדי. ישנה אופציה נוספת וכמובן זולה יותר, וכן מהווה פתרון נהדר בעבור מצבים זמניים או מי מכם שמעוניין טרם הרכישה לנסות את העזר הנ”ל, והיא השכרה של מנוף סיעודי מאותן החברות שמאפשרות רכישה שלו. בנוסף לכך, ישנה גם אפשרות בחלק מן המקרים, להשאיל מנוף סיעודי דרך מגוון ארגונים, ארגונים ללא מטרות רווחי וכן עמותות כמו יד שרה למשל.


  היכן נשתמש במנוף סיעודי ככלי עזר עבור מטופלים סיעודיים או שיקומיים?


  מנוף סיעודי שכאמור מסייע בתנועה עבור מטופלים סיעודיים או שיקומיים אשר כמובן, מוגבלים בתנועתם או ביכולת התנועה שלהם, מאפשר להם לעבור ממצב תנועה אחד למצב תנועה אחר, ובקלות. בזו הצורה ניתן למעשה לעשות שימוש במנוף סיעודי עבור מגוון רחב ביותר של אפשרויות ובמגוון רחב מאד של סיטואציות. דוגמה אחת למשל היא בתוך הבית, למשל לצורך מעבר ממיטת המטופל לאחר שינה לכסא הגלגלים שלו, על מנת להתחיל את היום. מצב אחר נוסף הוא למשל במשרד, על מנת לעבור מכסא הגלגלים לכסא העבודה במשרד. מצבים נוספים ביתיים הם למשל מעבר מספת הסלון לכסא, מעבר מכסא הגלגלים לאמבטיה או לשירותים, וכדומה.


  חשוב להבין שדווקא במצבים ביתיים מעין אלו, או במצבים יומיומיים אחרים כמו במהלך יום עבודה למשל, אשר כולנו מזוהים ומכירים אותם וחשים כ”מובן מאליו”, עבור מטופל שיקומי או סיעודי המצב איננו כך כלל ועיקר. מבחינתם, המצב החדש איננו מאפשר להם ביצוע פעולות רבות ככלל, ובייחוד- פעולות יומיומיות קטנות, וזוהי מהות הצורך דווקא בכלי עזר כאלו. זאת מאחר שדווקא אותם מצבים קטנים ו”לא משמעותיים” הם המשמעותיים ביותר, ואלו היוצרים בעיניו את נראות היום שלו.


  אותם שימושים שהזכרנו לעיל במנוף סיעודי מאפשרים, בנוסף לכל היתרונות שהם מעניקים בעבור המטופלים עצמם, גם בעבור המטפלים איכות חיים טובה בהרבה, התייעלות מהותית בעבור אלו האחרונים, וקלילות ונוחות בביצוע הטיפול. בצורה הזו, הן במסגרת הביתית או בכל מסגרת אחרת בה נצרך או נדרש הטיפול, הטיפול לכשעצמו נעשה בצורה טובה ונינוחה הרבה יותר, פיזית ואישית כאחד.


  למי יכול לסייע מנוף הרמה לחולה סיעודי?


  מנוף סיעודי יכול להוות סיוע נהדר בעבור מטופלים שאינם מסוגלים לשאת משקל על רגליהם, מטופלים סיעודיים או שיקומיים כאמור, קשישים סיעודיים, וכן עבור חולים במשקל כבד אשר יכולת ניידותם מוגבלת או איננה אפשרית בעבורם. מו כן, השימוש במנוף סיעודי נעשה במצבים של ניוון שרירים מסוג ALS ,שיתוק, קוודריפלגיה, המיפלגיה, וכן מצבים מתקדמים של פרקינסון או מחלות ניווניות אחרות.


  מה עלינו לעשות טרם רכישה או השכרה של מנוף סיעודי לביתנו?


  חשוב להבין שרכישה או השכרה של כלי עזר סיעודי איננו עניין של מה כך, וביצוע רכישה או השכרה שכזו יבואו רק לאחר בירור צרכים נכון, ראוי ומהותי  בעבור המטופל. את בירור הצרכים הנ”ל עלינו לעשות בדרך הנכונה, והיא תחילה להבין מהו מצבו המדויק של המטופל הסיעודי או השיקומי שלנו. זאת ניתן להבין באמצעות ייעוץ ראוי מול רופאיו של המטופל, וכן מול פיזיותרפיסט מומחה אשר מטפל במטופל תקופה, רואה את התקדמותו ואבחנתו נכונה, ראויה ומדויקת ביחס למטופל שלנו. 


  לאחר יעוץ ולקיחת אבחנה טובה מהרופאים ומהפיזיותרפיסט המלווה, ואם הגענו למסקנה כי אכן נכון לרכוש או לשכור מנוף סיעודי, נבין את הצרכים המדויקים של המטופל. את הצרכים הללו יש להבין ביחס למטופל הספציפי, שכן ישנם מצבי טיפולי רבים מאד הנעים על קשת רחבה במיוחד. התאמת צרכים זו מתבססת על בסיס אותן אבחנות מהפסקה הקודמת, לצד צרכי המטופל הספציפי כאמור. כלומר, מהם מעשיו במהלך היום יום שלו, כיצד והיכן הוא מבלה את היום יום שלו ומהם השימושים שהוא עושה, היכן יהיה צורך בשימוש במנוף סיעודי ואיזו תדירות. 


  לאחר שהבנו את אלו ותחמנו אותם לכדי אבחנה אחת גדולה. יש צורך להתאים בצורה פיזית את המנוף הסיעודי לדירה ו/או למשרד מבחינה פיזית, וזאת מהטעם הברור, שחלילה לא תהיה בעיה פיזית להכניסו או להוציאו למען השימוש. יש לציין, כי מאחר שמדובר בסך הכל במכשיר מכני, יכול ויעלה הצורך, בהווה או בעתיד לבצע בדיקות תקינות או מכניקה למכשיר העזר הנ”ל. לצורך כך, יש לבדוק כי ביצוע הרכישה או ההשכרה של מנוף סיעודי מתבצע אל מול חברה מהימנה, ראויה ובעלת ניסיון, שלה שירות לקוחות נעים וממוקד.

  שאלות נפוצות

  • ניתן לשלם בכרטיס אשראי דרך האתר עד 36 תשלומים ללא ריבית

   

  • ניתן לשלם בכרטיס אשראי בטלפון עד 36 תשלומים ללא ריבית

   

  • ניתן לשלם באולם התצוגה בכרטיס אשראי עד 36 תשלומים ללא ריבית, במזומן ואפילו בצ’ק

  באמצעות שליח עד פתח הבית!

  תוך 4 ימי עסקים

  מנוף סיעודי
  מנוף סיעודי
  דלג לתוכן
  הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.