סל קניות (0)
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
תפריט ראשי
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
משלוח חינם לכל הארץ בכל הזמנה מעל 500 ₪ *לא כולל ריהוט

הליכון לבית – פתרון לבעלי מוגבלות בתנועה

בין אם אתם מוגבלים בתנועה בגלל גיל, ובין אם בשל מצב בריאותי או מגבלה פיזית, סביר להניח שאתם מחפשים דרכים לנוע ולהתנייד בצורה הרבה יותר נוחה ועצמאית, מבלי להיות תלויים בעזרתם של אחרים. בדיוק מסיבה זו ישנם אביזרי וכלי ניידות כמו הליכונים. הליכון לבית הוא אחד הפתרונות החשובים שישנם עבור קשישים ובעלי מוגבלות תנועה, ומעבר לשימוש כאמצעי ניידות, הוא נחשב גם לאביזר שיקומי. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של הליכונים, פשוטים כמתקדמים.

 

מהו הליכון?

 

הליכון הוא אביזר שעוצב כדי לסייע לאנשים שסובלים ממגבלה ביכולת התנועה שלהם, בהליכה או בשיווי המשקל. פגיעה שכזאת יכולה להיגרם מסיבות שונות ומגוונות כמו למשל היחלשות של השרירים כתוצאה מזקנה, פגיעה בשרירים, או במערכת העצבים ועוד. ההליכון מתאים לאנשים אשר מתקשים בהליכה או בשמירה על שיווי המשקל והוא מעניק תמיכה הרבה יותר טובה לעומת מקל הליכה או קביים. ההליכון כולל מסגרת שמגיעה עד לגובה המותניים ו”עוטפת” את המשתמשים משני הכיוונים. להליכון יש ארבעה עמודים אשר בקצה התחתון של כל אחד יש גלגל.

 

מה היתרונות של הליכונים?

 

הליכונים הפכו לכלי עזר חשוב אשר מציע יתרונות רבים למשתמשים, ביניהם:

 • מגוון רחב – אפשר למצוא מגוון רחב של הליכונים, החל בהליכון פשוט, ועד רולטורים מתקדמים שכוללים 2 עד 4 גלגלים. כמו כן יש הליכונים שמתאימים לכבדי משקל, לילדים ולאוכלוסיות מסוימות באופן ייעודי. בנוסף, ניתן להתאים את ההליכונים לגובה המשתמשים.
 • הם מתפקדים היטב גם בחוץ – הם נתפסים ככלי עזר לבית, אך בפועל הם גם מאוד שימושיים בחוץ. חלקם קלים ומתקפלים ולכן ניתן להעמיס אותם בתא המטען של המכונית או במטוס ולהיעזר בהם כשצריך.
 • הם משתלמים יותר מפתרונות אחרים – יש המון מוצרים שיכולים לעזור לניידות וההליכונים הם אפשרות משתלמת עבור מגוון רחב של מוגבלויות. בין אם הם מיועדים לתת מענה זמני ובין אם קבוע יותר, העלות היא ללא ספק סוגיה שכדאי לקחת בחשבון.
 • יש סוגים שאפשר לשבת עליהם – ישנם סוגי הליכונים כמו רולטורים למשל שכוללים גם מושב נוח ויציב. לכן הם שימושיים מאוד במקומות ציבוריים ומאפשרים למשתמשים לקחת פסק זמן למנוחה.
 • ניתן להתאים אותם באופן אישי – ישנם הליכונים שאפשר להתאים לגובה של המשתמשים, לדרישות ולצרכים המיוחדים שלהם, כך שהשימוש בהם הופך ליותר יציב ונוח. בנוסף ישנם כאלו נמוכים יותר שמיועדים לילדים.
 • הם נוסעים בקלות – הסוגים השונים של ההליכונים הפכו למאוד שימושיים במיוחד בזכות התפעול הפשוט והנוח שלהם. יש להם גלגלים כך שהם נוסעים בקלות ועוזרים לקשישים או לבעלי מוגבלות להתנהל בעצמאות גבוהה יותר.
 • הם שומרים על המשתמשים פעילים – קשישים ואנשים עם מוגבלות מתקשים לזוז באופן עצמאי ולא תמיד הם יהיו פעילים גופנית במידה הנדרשת. הליכונים נותנים מענה גם מהבחינה הזאת, הם מעניקים תמיכה ומאפשרים לנוע בחופשיות וביציבות.
 • מניעת נפילות – יש המון מחקרים שמצביעים על כך ששימוש בהליכון בבית ובחוץ מונע נפילות. ההליכון מספק תמיכה רחבה לקשישים ובעלי מוגבלות ושומר עליהם יציבים הרבה יותר בעת ההתניידות שלהם ממקום למקום, מה שמגביר את השקט הנפשי.

איזה סוגים של הליכונים יש?

 

אצלנו בפולקו אפשר למצוא סוגים שונים של הליכונים בהתאמה אישית ממיטב המותגים המובילים. מבחר הסוגים כולל הליכונים שיקומיים, הליכון אמות הידראולי ופנאומטי, הליכונים מתקפלים, לצד מגוון רחב של אביזרים שמשדרגים את השימוש כמו מטריה לרולטור, מגש, מעצורים לגלגלים, סלים וידיות אחיזה. ההליכונים שמיועדים לשיקום כוללים מנגנונים שמפחיתים את משקל הגוף ומציעים מבחר של אפשרויות תמיכה עבור משתמשים עם קשיים מורכבים יותר וישנם גם דגמים שמיועדים לילדים בעלי מוגבלות בתנועה.

 

מה ההבדל בין הליכון לרולטור?

 

רולטורים והליכונים הם אביזרי עזר שתומכים ומסייעים בזמן ההליכה. הליכון הוא מכשיר בסיסי ופשוט יותר שכולל לרוב ארבע רגליים וידית אחיזה. לעומת ההליכון, הרולטור מבוסס על אותו עיקרון אך עיצובו הרבה יותר מתקדם וכולל 2-4 גלגלים, לצד פונקציות ותוספות לבחירה כמו מושב, סל, כסא מתקפל, מטריה וכדומה. מלבד העיצוב והפונקציות השונות, שני הסוגים נבדלים גם בהיקף התמיכה שהם מספקים, כאשר הליכון מתאים לאנשים שזקוקים לתמיכה רחבה יותר, ונחשב ליציב יותר. הבדל נוסף שהוא שהרולטור מתנייד יותר בקלות בזכות הגלגלים לעומת ההליכון הסטנדרטי.

כמובן, שאם אינכם בטוחים לגבי הפתרון המתאים ביותר עבורכם, תמיד תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי להתאמה אישית.

צרו קשר

  דלג לתוכן
  הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.